Vedic Art prowadzi do rozwoju i uszlachetnienia człowieka poprzez synchronizację półkul mózgowych oraz ich większe wykorzystanie. Uświadamia nam, że nasza moc tworzenia jest siłą napędową dającą możliwość nieograniczonej kreatywności we wszystkich dziedzinach życia. Malowanie jest tylko jednym ze sposobów, aby to w sobie dostrzec i doświadczyć na głębokim poziomie


   Kurt Källman - twórca metody

Nie musisz być uzdolniony, ani posiadać wcześniejszej praktyki malarskiej. Wystarczy, że weźmiesz czynny udział w procesie, a zaczniesz doświadczać zmian, jakie dokonują się wewnątrz Ciebie, poprzez malowanie intuicyjne.

Genialność metody Vedic Art wynika przede wszystkim z jej prostoty oraz 100% skuteczności.

Dzięki procesowi Vedic Art:

zyskasz zdolność podejmowania szybkich i właściwych decyzji w życiu osobistym, w relacjach z innymi, a także w funkcjonowaniu w zawodzie lub biznesie

rozbudzisz w sobie kreatywność, z łatwością będziesz znajdować rozwiązania oraz wpadać na nowe pomysły

zyskasz dystans i równowagę

otworzysz się na samodzielność poprzez korzystanie z intuicji

poczujesz, że masz kontrolę nad swoim życiem

Twoje blokady i ograniczające przekonania transformują w przeświadczenie, że "wszystko jest możliwe"

otworzysz się na możliwości, dzięki czemu będziesz mieć do dyspozycji wiele możliwości w każdej dziedzinie Twojego życia 

poczujesz dziecięcą radość z samego procesu tworzenia!

Agnieszka Maciąg o Vedic Art w swojej książce "Pełnia życia" pisze:

Każdy z nas jest Twórcą. Każdy bez wyjątku. Wystarczy przyjrzeć się małym dzieciom. Jeśli wystarczająco szybko nie dostaną kartki papieru, z pewnością ozdobią ściany mieszkania. (...) 

Dzieci tworzą i wcale się nad tym nie zastanawiają. Jeśli nie staniemy im na przeszkodzie, ich twórczość po prostu popłynie. Problemy pojawiają się wtedy, gdy zaczyna się ją oceniać, wartościować.

(...) do twórczości plastycznej powróciłam dopiero kilka lat temu, gdy wzięłam udział w warsztatach Vedic Art (są dla wszystkich - tych, którzy nigdy nie malowali,  tych, którzy już się malowania uczyli). Tu nikt mnie nie oceniał. Na kurs trafiłam "przypadkiem", szukając w internecie zupełnie innych informacji.

Zafascynowało mnie, że Vedic Art prezentuje inne podejście do sztuki: to powrót do naszej wewnętrznej natury, w pewnym sensie oduczenie się nabytych umiejętności. Sam kurs zbudowany jest na podstawie zasad zaczerpniętych z Wed (starożytnych ksiąg mądrości). Stosując je, krok po kroku docieramy do samych siebie i zaczynamy prawdziwy proces tworzenia - intuicyjny i radosny. To czasem trudne doświadczenie, ale zawsze oczyszczające i prowadzące do wewnętrznej wolności.

(...) wszystko, co odkryłam w sobie podczas kursu, bezpośrednio przełożyło się na każdą sferę mojego życia - związki międzyludzkie, sposób ubierania się, pisanie... (...) To dzięki Vedic Art odkryłam w sobie kreatywność. 

(...) Twórczość to nie tylko malowanie obrazów czy komponowanie muzyki. Ona jest we wszystkim. I na różnych etapach życia wyraża się w inny sposób. Najważniejsze to pozwolić jej płynąć. Ta twórczość już istnieje, również w Tobie. Nie musisz jej nigdzie szukać - musisz ją jedynie uwolnić. Blokujemy ją ocenami, krytyką, brakiem wiary w siebie, brakiem zaufania i nieustannym oglądaniem się na innych. 

 

 

Więcej o Vedic Art:

POTRZEBA NASZYCH CZASÓW - Vedic Art cz. I

POTRZEBA NASZYCH CZASÓW - Vedic Art cz. II

POTRZEBA NASZYCH CZASÓW - Vedic Art cz. III

VEDIC ART - SZTUKA PRZEBUDZENIA

KLUCZE DO LUDZKIEGO WNĘTRZA

© 2020 by Izabela Bieryło.  Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon